DNS

Kaç tane MX kaydım olabilir?

İstediğiniz sayıda MX kaydı ekleyebilirsiniz, ancak ayarladığınız öncelik değerlerine dikkat etmeniz kesinlikle önerilir. Daha düşük değerler, daha yüksek önceliği belirtir, 0 olası en yüksek önceliktir. Birden çok posta sunucusunu aynı önceliğe atarsanız, posta sunucusunun seviyesine ihtiyaç duyulduğunda, posta bu sunuculara rastgele dağıtılacak. Bu da sorunlara neden olabilir.

1and1.com'da nameserver nasıl değiştirilir?

1and1.com alan adınızdaki ad sunucularını değiştirmek için lütfen 1and1.com üye alanına giriş yapın ve şu adımları takip edin: * Kontrol Panelinden Domains kısmına tıklayın * Nameserver adreslerini değiştirmek istediğiniz alan adını seçin * Advanced settings'e tıklayın * En aşağıda Edit DNS Settings'i göreceksiniz. * Other nameservers'ı seçin, adresleri girin ve kaydedin. DNS yayılmasının 48 saate kadar sürebileceğini unutmayın.

Yanlışlıkla DNS alanını sildim, nasıl kurtarabilirim?

Endişelenmenize gerek yok! Kontrol panelinizde DNS Alan Editörü'nü bulun. Aşağı kaydırın ve "Varsayılanlara Sıfırla" bölümündeki kutucuğu işaretleyerek Sıfırla seçeneğine tıklayın. Bu işlem tüm ayarları sıfırlar ve DNS alanınıza tüm varsayılan değerleri ekler.

Alan adı sunuculara işaret etmiyor

Alan adınızı sunucularımıza yönlendirmek için alan adı kayıt firmanızı (alan adını kaydettiğiniz web sitesi) ziyaret etmeniz ve nameserverları oradan ayarlamanız gerekmektedir. Bu tüm alan adı kayıt firmalarında olağan bir süreçtir ve bu fonksiyon 'DNS Yönetimi', 'Nameserver Değiştir' gibi alanlarda olmalıdır. Kayıt firmanızın sitesinden nameserver değiştirme hakkında özel yardım almak için, sitenin yardım kısmına göz atınız ya da destek ekipleriyle iletişime geçiniz. Bizim nameserver detaylar...

DNS clustering etkinleştirilebilir mi?

DNS clustering, sistemimizde önemli değişiklikler gerektirdiğinden, paylaşılan web hosting sunucularında etkinleştirilemez. Bununla birlikte, VPS planlarımızda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

SPF kayıtları nasıl etkinleştirilir veya eklenir?

Bir SPF kaydı eklemek için Kontrol Panelinizin DNS Alan Editörü bölümüne gitmeniz gerekecektir. Daha sonra, TXT (Text) bölümünü bulun ve SPF kaydı ekle seçeneğini seçin. Daha sonra, SPF kaydının başarılı bir şekilde oluşturulduğunu belirten bir onay mesajı görürsünüz. Yeni oluşturulan SPF kaydı, DNS Alan Editörünün TXT (Text) bölümünde gösterilecektir.

TXT kayıtlarını DNS alanına nasıl ekleyebilirim?

TXT kayıtları web sitenizin Kontrol Paneli'ndeki DNS Alan Editörü kullanılarak düzenlenebilir. Burada, mevcut kayıtları düzenleyebileceğiniz veya yenisini ekleyebileceğiniz TXT kaydı bölümünü göreceksiniz.

SRV kaydını DNS alanına nasıl ekleyebilirim?

DNS alanı kayıtlarınız, kontrol panelinizdeki DNS Alan Editörü kullanılarak düzenlenebilir. Burada, mevcut kayıtları düzenleyebileceğiniz veya yeni kayıtlar ekleyebileceğiniz SRV kaydını göreceksiniz. NOT: DNS alanınızı güncellediğinizde, değişikliklerin birkaç saat içinde çalışmaya başlayacağı gibi, değişikliklerin tamamlanması için 24 saate kadar beklemeniz de gerekebilir.

Hostinger hangi kayıt türlerini destekliyor?

A, CNAME, MX, TXT, SPF, AAAA, NS, SRV kayıt türleri desteklenmektedir. Bunları, hesabınızın kontrol panelinde bulunan DNS Alan Editörü'nden düzenleyebilirsiniz.

DNS kayıtlarımı düzenledim, alan adımdaki değişiklikleri ne zaman görebilirim?

Alan Adınızın, DNS Alanı (http://destek.hostinger.web.tr/679184-DNS-kayıtlarını-nasıl-yönetebilirim)na yeni bir kayıt eklediyseniz veya düzenlediyseniz, değişikliğin dünya genelinde tamamlanması için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bununla birlikte, değişiklikler sadece bir kaç saat içerisinde de görülebilmektedir.

DNS kayıtlarını nasıl yönetebilirim?

DNS Alan Editörümüz ile DNS Alanınızı kolayca ve tamamen düzenleyebilir ve çeşitli DNS Alan kayıt türlerini ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. DNS Alan Editörünüze hosting hesabınızın Kontrol Panelinden erişebilirsiniz. A, CNAME, MX, TXT, AAAA, NS ve SRV kayıtlarını yönetebilirsiniz. Bu kayıtların her birinin kendi bölümleri mevcuttur, bu nedenle tüm kayıtları kolayca yönetilebilir ve erişebilirsiniz.

Nameserver'ları nereden bulabilirim?

Alan Adınızı, Hosting Hesabınız ile kullanabilmeniz için önce, alan adınızın uygun nameserver'ları işaret etmesi gerekiyor. Hangi nameserver'ların alan adınızı işaret etmesi gerektiğini bulmak için hosting hesabınızın Kontrol Paneline erişin ve oradaki Detaylar menüsünü arayın. Yeni açılan sayfanın en üstünde, alan adınızın Nameserver Detaylarını bulacaksınız. Alan adınız, hosting hesabınız ile çalışmaya başlamadan önce alan adınızın tam olarak bu nameserver'ları işaret etmesi gerekiyo...

DNSSEC destekliyor musunuz?

Şu an DNSSEC desteğimiz bulunmamaktadır. DNSSEC desteğinin 2017 yılının ilk yarısında sağlanması planlanmaktadır.

Nameserver IP adreslerim neler?

Nameserver IP adreslerimiz: ns1.#master_domain - 31.170.163.241 ns2.#master_domain - 31.220.23.1 ns3.#master_domain - 173.192.183.247 ns4.#master_domain - 31.170.164.249

Alanadim.com adresimin MX kaydını bir IP adresine atamak istiyorum

Kontrol panelindeki "DNS Alan Düzenleyici" aracını kullanarak DNS alanı ve MX kayıtlarını düzenleyebilirsiniz.

Nasıl DNS flush yaparım?

Lütfen nasıl DNS Flush yapacağınıza ilişkin bu talimatları inceleyin : https://www.hostinger.com/tutorials/networking/how-to-flush-dns-using-windows

Nameserver güncellemem neden işe yaramıyor?

Dünya genelinde nameserver değişikliğinin tam etkin olması için 24 ile 48 saat alabileceğini unutmayınız. Eğer nameserver değişikliğinizin üzerinden 48 saat geçtiyse ve dns yayılımı düzgün olarak gerçekleşmiyorsa lütfen bize bildiriniz.

Nameserver'ları nasıl düzenleyebilirim?

Eğer alan adınız bizden kayıtlı ise, nameserverlarınızı alan adı kontrol panelinden her zaman değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Alan Adları -> Alan Adınız -> Nameserver'lar alanına gidip, değerleri değiştirmek. Nameserver yönetiminin düzgün çalışabilmesi için, alan adı hesabınızın aktif olması gerektiğini lütfen aklınızda bulundurun. Eğer alan adınızı başka bir firmadan kayıt ettiyseniz, nameserverlarınızı güncellemek için alan adınızı kayıt ettiğiniz firma ile iletişime geçmeniz ...

What are Custom Name Servers?

Custom name servers can be used to customize how your registered domain name information is displayed. They are primarily seen in a "Whois" lookup on your domain name. For example, the nameservers for your domain are normally listed as such: ns1.hostinger.com and ns2.hostinger.com. With custom name servers, you might have your information like this: ns1.yourdomain.com ns2.yourdomain.com. Basically speaking, custom nameservers are usual nameservers, they just use your actual domain name.

CNAME ve diğer DNS kayıtlarını nasıl değiştirebilirim/ekleyebilirim/düzenleyebilirim?

CNAME ve diğer DNS kayıtlarını kontrol panelindeki "DNS Alan Editörü" aracıyla değiştirebilirsiniz.