Hosting Hesapları

Kontrol Paneli giriş şifresini nasıl değiştirebilirim?

Kontrol Panelinizin şifresini, Hostinger ana sayfasından hesabınıza giriş yaparak değiştirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ en üstte bulunan Profil Adınıza ve daha sonrasında aşağı doğru açılan menüden Profilim'e tıklayın. Yeni açılan sayfada Şifremi Değiştir'e tıklayın, karşınıza gelen sayfadan şifrenizi değiştirebileceksiniz.

Sunucu özellikleriniz nelerdir?

Sunucularımız Intel Xeon E5 işlemcisine, 32-64GB RAM'e, SSD ve SAS/SATA3 (RAID10 koruması) disk sürücülerine sahiptir; 1Gbit ağ ile bağlıdır.

CHMOD 600 dosyalarımı korumuyor.

Apache kullanıcı adınız üzerinde çalıştığından CHMOD 600 html / php dosyasına erişimi engellemez. Bu tür erişimi engellemek istediğiniz dosyaların izinini 0'a ayarlamalısınız. Diğer dosya türleri (zip, jpg vb.) web sunucusu tarafından ayrıştırılmadığından 600 izini ile problem olmadan korunabilir.

Hizmet şartlarınızı nerede bulabilirim?

Hizmet şartlarımızı http://www.hostinger.web.tr/hizmet-sartlari (http://www.hostinger.com/terms-of-use) adresinde bulabilirsiniz.

Sitem için hata kayıtlarına nereden ulaşabilirim?

Hata kayıtlarınızı kontrol panelinizdeki Dosya Yöneticisi > .logs klasörü > error_log dosyasında bulabilirsiniz.

İki hesabımı birleştirebilir misiniz?

Teknik nedenlerden ötürü maalesef iki hesabın birleştirilmesi mümkün değildir. Ancak bir hesabın dosyalarını diğer hesaba aktararak 2 siteyi de bir hesapta barındırabilirsiniz.

Yedek almayı otomatikleştirebilir miyim?

Sitenizin yedeğine her zaman kontrol panelinizin Yedekler kısmından ulaşabilirsiniz. Premium planda otomatik haftalık, Business planda otomatik günlük yedekleme özelliği mevcuttur.

Hangi Perl sürümünü kullanıyorsunuz?

Paylaşılan web hosting planlarında Perl/CGI desteklemiyoruz. VPS planlarında hep olduğu gibi Perl kullanmanız mümkündür.

Host dizinim nedir?

Host dizininizin adı: public_html Tüm dosyalarınızı bu dizinin içerisine yüklemelisiniz.

Pasif web sitelerini iptal ediyor musunuz?

Ücretli plandaki siteler asla pasiflikten ötürü iptal edilmez. Web siteniz aylarca, yıllarca hiç ziyaretçi almasa bile planınızı yenilediğiniz sürece aktif olacaktır.

Sunucu hızını test edebilmek için kullanılabilecek dosyalarınız var mı?

Aşağıdaki dosyaları indirerek sunucu hızımızı test edeblirsiniz. Premium Plan (http://srv1.main-hosting.eu/speedtest.zip) Business Plan (http://srv2.main-hosting.eu/speedtest.zip)

Üye şifremi unuttum, lütfen yardım edin.

Eğer üye alanı şifrenizi hatırlayamıyorsanız, https://cpanel.hostinger.web.tr/auth/remind adresinde Şifre Hatırlatıcısı'nı kullanabilirsiniz.

Hesabımı yükseltirsem mevcut sitelerim ne olacak?

Hesabınızı yükseltirken verileriniz/siteleriniz kaybolmaz ve siteleriniz olduğu gibi çalışmaya devam eder. Herhangi bir servis kesintisi olmadan planınızı otomatik olarak yükselteceğiz.

CPU kullanımı kayıtlarını nerede görebilirim?

Sunucudaki CPU kullanımı raporlarını saklamıyoruz. Yalnızca kullanıcılarımıza bu işlem tamamen otomatik olduğu için siteleri fazla kaynak kullanmaya başladığında yüksek CPU kullanımı hakkında e-posta gönderiyoruz.

Bir klasörde kaç dosya barındırabilirim?

Bir klasörde barındırılabilecek dosya sayısı limiti bulunmaz. Ancak FTP ile açılan bir klasör FTP servis kısıtlamasından ötürü en fazla 2000 dosya gösterebilir.