FTP

Scriptimin ayar dosyası nerede bulunuyor?

En popüler scriptler için ayar dosyası konumlarının bir listesini derledik * 4Images Gallery /config.php * B2 Evolution /conf/_basic_config.php * Boonex Dolphin /inc/header.inc.php * Coppermine Photo Gallery /include/config.inc.php * Cube Cart /includes/global.inc.php * dotProject /includes/config.php * Drupal /sites/default/settings.php * FAQMasterFlex /faq_config.php * Gallery /config.php * Geeklog /db-config.php /siteconfig.php /lib-common.php * Joomla /configuration....

Ek FTP hesabına giriş neden başarısız oluyor?

Ek FTP hesapları oluşturduysanız ve herhangi bir giriş sorunu yaşıyorsanız, lütfen kullanıcı adınızın doğru olup olmadığını tekrar kontrol edin. Örneğin, kullanıcı adınız u334914894 ve "alex" adında yeni bir FTP hesabı oluşturduysanız, FTP kullanıcı adınız alex DEĞİL, bunun yerine "u334914894.alex" olacaktır.

'Warning: ftp_mkdir() failed' Hatası Görüyorum

Bu hatayı gidermek için lütfen kontrol panelinizdeki Dosya İzinlerini Onar aracını çalıştırın. Bu problemi hemen çözecektir.

Cpanel'deki dosya yöneticisi ile rar dosyalarını açamıyorum

Maalesef, sunucularımız da .rar dosya uzantısı desteği yoktur. Lüften dosyayı .zip olarak tekrar yükleyin ve artık sorunsuzca dosyayı açabileceksiniz. Sıkıştırılmış dosyaları açmak için bu öğreticiye (https://destek.hostinger.web.tr/471266-S%C4%B1k%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1lm%C4%B1%C5%9F-dosyalar%C4%B1-nas%C4%B1l-a%C3%A7abilirim) göz atabilirsiniz.

Dosya/dizin nasıl yazılabilir yapılır?

Bir dizini/dosyayı yazılabilir yapmak için izinlerini 775 yapabilirsiniz. Eğer herkesin yazabilmesini istiyorsanız 777 yapabilirsiniz. Kontrol panelinizdeki Dosya Yöneticisi ile veya bir FTP istemcisi ile gerekli işlemler yapılabilir. Dosyanın üzerinde sağ tıklayarak "Permissions" seçeneğini seçin.

FTP istemcisini otomatik olarak nasıl ayarlayabilirim?

FTP istemcinizi yapılandırmak için bir FTP istemcisini indirip yüklemeniz gerekir: FileZilla - Windows / Linux / Mac - https://filezilla-project.org/download.php? Cyberduck - Windows / Mac - https://cyberduck.io/ WinSCP - Windows - https://winscp.net Bir FTP istemcisini kurduktan sonra lütfen cPanel -> Dosyalar -> FTP Erişimine gidin, FTP istemcinize giriş yapmak için gerekli tüm kimlik bilgilerini bulacaksınız.

Sıkıştırılmış dosyaları nasıl açabilirim?

Rar / zip dosyalarını çıkarmak için lütfen dosya yöneticinizdeki unzip özelliğini kullanın. Ayrıca sitenizin içeriğinin bulunduğu .zip dosyasını "Web Sitesi Yükleyin" aracımızı kullanarak direkt ana dizinine çıkarabilirsiniz.

Anonim FTP bağlantılarını aktifleştirebilir miyim?

Hostinger, güvenlik ve performans nedenlerinden ötürü anonim FTP bağlantılarını desteklemez.

Dosya yöneticisinden klasör silemiyorum

Dosya Yöneticisi'nden dosya ya da klasör silmeye çalıştığınız zaman "İzniniz yok ..." gibi bir hata alırsanız, endişelenmeniz gerekecek bir şey yok! Bu sorun, Kontrol Paneline girip "Dosya Sahipliğini Onar" simgesini (kontrol panelinizin altında bulunur) tıklayarak kolayca düzeltilebilir.

Web sitemi nasıl yükleyebilirim?

FTP (dosya aktarım protokolü) istemcisini kullanmanız ya da cPanel alanınızda bulunan Dosya Yöneticisi aracılığıyla yüklemeniz gerekir. Tüm dosyalar "public_html" dizinine yüklenmelidir! Ayrıca, sitenizin düzgün çalışabilmesi için public_html dizininde index.html veya index.php adlı bir dosya olmalı. Public_html klasörünüzü kazayla silerseniz, public_html klasörünü geri yüklemek için Kontrol Panelinden Dosya Sahipliğini Onar aracını kullanın.

FTP istemcimde "530 Login Authentication failed" hatası alıyorum

"530 Login Authentication failed" hatası, FTP kullanıcı adınızın veya şifrenizin doğru olmadığını gösterir. Lütfen hosting kontrol panelinizin FTP Erişimi bölümüne gidin ve kullanıcı adınızı tekrar kontrol edin. Buna ek olarak, FTP şifrenizi sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

CloudFlare kullanıyorum ve dosya yöneticisi çalışmıyor

CloudFlare size farklı bir IP adresi atadığından File Manger çalışmıyor. FTP'ye, FileZilla gibi diğer FTP yazılımlarıyla, host hesabınızın IP adresini ana makine adı yerine bir host olarak belirleyerek erişebilirsiniz. FTP erişim ayrıntılarını kontrol panelinizdeki "Ayrıntılar" bölümünden bulabilirsiniz.

SSH ile hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

SSH Erişimi yalnızca Premium veya Business web hosting hizmetimizi kullanıyorsanız kullanılabilir. SSH Erişimi kullanılmadan önce kontrol panelinizdeki Gelişmiş -> SSH Erişimi altında etkinleştirilmelidir. Bundan sonra, SSH Erişimi sayfasında gösterilen ayrıntılarla hesaba giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adının ve parolanın FTP ile aynı olduğunu ve IP adresinin FTP'ninkinden farklı olduğunu lütfen unutmayın.

"421 too many connections" FTP hatası alıyorum

FileZilla yazılımını kullanıyorsanız, varolan bir yapılandırılmış bağlantının bağlantı sayısını sınırlamak için Site Yöneticisine gitmeniz, Aktarım ayarları sekmesini tıklatmanız gerekir. Eşzamanlı bağlantıların limit sayısını kontrol edin ve 4 yazın. Yapılandırılmış bir bağlantı kullanmıyorsanız (Site yöneticisi yoksa) Düzenle -> Ayarlar -> Aktarım bölümüne gidin ve sonra Maksimum eşzamanlı aktarımlar değerini 4 yapın. Aktarım sırasında herhangi bir hata olmadığından emin olun. Diğer tüm...

Chmod ile dosya ve klasörler için erişim haklarını nasıl ayarlayabilirim?

CHMOD ile dosya ve klasörlerinize görüntüleme, düzenleme yürütme izni verebilirsiniz. Bu haklar, sizin için veya diğer kullanıcılar için farklı şekilde ayarlanabilir. CHMOD, Kontrol Panelinizde bulabileceğiniz Dosya Yöneticisi ile kolayca düzenlenebilir. 1- Dosya Yöneticisi 2'yi açın 2- İstediğiniz dosya veya klasörü seçin ve "chmod" düğmesini tıklayın 3- Son olarak değişiklikleri yeşil düğme ile kaydedin

Hostingi depolama amaçlı kullanabilir miyim?

Paylaşılan Hosting planlarımız yalnızca web sitesi barındırma amacına yöneliktir ve çevrimiçi dosya / yedek depolama ortamı için kullanılmamalıdır! Ancak yine de sizin için uygun olan paketlerimiz var! VPS paketlerimizi buradan bulabilirsiniz: https://www.hostinger.web.tr/vps-hosting VPS paketlerinin içerisinde ne sakladığı konusunda herhangi bir kısıtlaması yoktur - bunlar sizin kendi özel sunucularınızdır!

FTP zamanaşımını değiştirmek mümkün müdür?

Paylaşımlı Hosting planlarımızda FTP zaman aşımı ayarları devre dışı bırakılamaz. Varsayılan olarak, tüm müşterilerimiz için en iyi performansı ve minimum aktarım kesintilerini sağlamak için 60 saniyeye ayarlanmıştır.

Nasıl FTP hesabı oluşturabilirim?

Web sitenizin dosyalarına birden fazla kullanıcı erişiyorsa çoklu FTP hesapları oluşturmak harika olabilir. Yeni hesabın erişimini yalnızca belirli klasörlere erişmesine izin vererek de kısıtlayabilirsiniz. Yeni bir FTP hesabı oluşturmak için web sitenizin Kontrol Paneline gidin ve FTP Hesabı menüsünü bulun. Orada, sayfanın üstünde 2 alan göreceksiniz. Dizini seçin ve Yeni Bir FTP Hesabı Oluşturun. İlk olarak, hesabın erişebileceği bir Dizin seçmelisiniz. / Public_html / öğesini seçerseniz, ...

FTP giriş bilgilerimi nerede bulabilirim?

Öncelikle, lütfen desteklenen bir FTP istemcisine sahip olduğunuzdan emin olun: * Filezilla (Windows, Mac OS) http://filezilla-project.org/download.php * Core FTP (Windows) http://www.coreftp.com/download.html * CyberDUCK (Mac OS) http://cyberduck.ch/ Ardından, cPanel -> Dosyalar -> FTP Erişimi kısmına giriniz. Burada FTP host adını, kullanıcı adınızı bulacaksınız. Şifrenizi hosting hesabınızı oluştururken belirlemiştiniz. Eğer hatırlamıyorsanız, yine bu sayfadan sıfırlayabili...

FTP bağlantısı kuramıyorum

Öncelikle doğru FTP giriş bilgilerinizi(host adı, kullanıcı adı ve şifre) kullandığınızdan emin olunuz. FTP giriş bilgilerinizi bulmak için, hosting kontrol panelinize giriş yapın ve burada FTP Erişimi kısmına devam edin. Ana bilgisayar adını (ftp.example.com) kullanarak FTP'ye erişemiyorsanız, bunun yerine Barındırma hesabınızın IP adresini kullanmayı deneyin. Yanlışlıkla kullanıcı adının başında veya sonunda boşluk bırakmadığınızdan emin olun. FTP'inize bağlanırken bağlantı noktası 21'i ...

Dosya izin problemleri nasıl önlendir?

Dosyaların hiçkimse (veya kullanıcı 99) tarafından sahip olunmamasını önlemek için her zaman tüm dosyaları FTP istemcisi ile yüklemelisiniz.

Birden fazla FTP hesabım olabilir mi?

Kontrol panelinizin "FTP Hesapları" kısmında birden fazla FTP hesabı oluşturabilirsiniz.

Birden fazla dosya aynı anda nasıl yüklenir?

Dosyalarınızı sıkıştırıp Dosya Yöneticisi ile yükleyebilirsiniz ancak FTP ile sıkıştırmadan da yüklemeniz mümkündür. Dosyalarınızla çalışırken her zaman FTP istemcisi kullanmanızı öneririz.